عقب ماندگی

در این پست سعی‌ خواهم کرد که به دلایل عقب ماندگی ایرانیان بپردازم: 

۱. خرافات: خرافه پرستی‌ و قبول کردن خرافات در ذهن و جان ایرانیان چنان رخنه کرده که اگه به یک ایرانی‌ بگی‌ که چیزی که الان گفتی‌ خرافه است باز هم پافشاری می‌کند. نمونهٔ بارز این خرافه گری باور داشتن به چشم زخم، تعبیر خواب، تاثیر ستاره‌ها بر زندگی‌ افراد. اکثر ایرانیان حتی تحصیل کرده به این خرافات اعتقاد دارند! 

۲. نپرسیدن سوال: سوال پرسیدن در جمع از مقام بالاتر در فرهنگ ایرانی‌ اسلامی زیاد مورد پسند نیست! مثلا شما در هیچ زمانی‌ ندیده اید که از یک آخوند در هنگام سخنرانی‌ سوال بشود. یا برای نمونه کوچکتر‌ها حق ندارند تا زمانی‌ که حرف بزرگتر تمام نشده از وی سوال بکنند!

۳. شاه دوستی‌: ایرانیان بسیار علاقه دارند که همیشه شخصی‌ را بپرستند. این شخص میتواند شاه یا آیت‌الله باشد! در هر صورت یافتن کسی‌ که بیش از حد طرفدار یک فرد باشد در ایران زیاد سخت نیست! 

جمع سه مورد بالا باعث میشود که شخص اول حکومت دائم بر مردم حکومت بکند. در کتابهای درسی‌ ما نوشته بودن که مثلا فتحعلی شاه شاهی‌ بی‌عرضه بود. اصلا هم اینطور نبوده! به نظر من کلّ مردم اون زمان بی‌عرضه بودن، اونم یکی‌ از مردم بوده! بگذارید با پرسیدن یک سوال مساله را واضح تر بکنم. آیا فتحعلی شاه در سال ۲۰۱۲ میتواند پادشاه سویس بشود؟ جواب خیر است زیرا مردم سویس به دلیل نداشتن خرافات و پرسیدن سوال زیاد و نداشتن غیرت بیخودی نسبت به فتحعلی شاه وی را از حکومت برکنار میکردن. اگر فتحعلی شاه در سال ۲۰۱۲ در ایران بیاید چه؟ جواب بله است. دوباره و به راحتی‌ میتواند در ایران حکومت بکند! زیرا ایرانیان هیچ تفاوت فرهنگی‌ و مذهبی‌ نسبت به آن سال از نظر من نداشته اند! 

/ 1 نظر / 21 بازدید

سوئیس یه مشت همجنسباز دارن اداره میکنن. بستگی به تفکر ملتها داره. تو سر کشورت نزن ، اونا هم پخی نیستن.