کشتن و سر بریدن حیوانات

در این پست قصد دارم که به موضوع کشتن، قربانی کردن و آزار حیوانات در ایران و دلایل آن بپردازم. نوشته به این صورت است که ابتدا مسائل بصورت تجربیات شخصی گفته میشود و سپس در مورد چرایی انجام این آزار تحقیق و بحث میگردد.

١. نذر حیوانات: بیشتر مردم ایران به نذر کردن اعتقاد دارند. نذر میتواند هر چیزی حتی یک حیوان مثل مرغ یا گوسفند یا گاو باشد. یعنی شما نذر میکنی که اگر پسرتان در کنکور قبول شد یک گاو برای وی بکشی. در اینجا یک حیوان بخاطر تشکر از خداوند و برآورده شدن حاجت نذر کننده به صورت هدیه قربانی میشود. کشتن حیوانات برای خوشنودی خداوند به زمان ابراهیم که قوچ را بجای پسرش اسماعیل قربانی کرد بر نمیگردد، بلکه این آئین در زمان بت پرستی شکل گرفته و آئین های هندو با توجه به نگارهای درون معابد به این شکل از خدایانشان تشکر مینمودند. با توجه به مشابهات بسیار آئین ها در عربستان و بت های درون کعبه قبل از اسلام اینطور به نظر من میرسد که این عمل بت پرستان از هندوستان که سر چشمه دین های دنیاست به خاور میانه و اروپا آورده شده است. 
٢. پریدن از روی خون حیوانات: خیلی از مردم ایران به منظور خوشامد گویی به مهمان حیوانی را قربانی و میهمان از روی خون حیوان راه میرود. این عمل در عروسی هم مشاهده میشود که در جلوی پای عروس و داماد گوسفند را سر بریده و زوج از روی خون رد میشوند. در اینجا حیوان بخاطر یک یا چند انسان کشته شده و تصور میشود که با کشته شدن حیوان خطر کمتری میهمان یا عروس و داماد را تهدید میکند (چشم زخم). 
٣. زدن خون حیوان به خانه یا ماشین: برخی از مردم ایران بر این باورند که اگر حیوانی را قربانی کرده و خون آن را به ماشینشان بمالند ماشین آنها ازگزند چشم زخم و دیگر حوادث دور میماند. متاسفانه این گونه آزار حیونات از دو مورد بحث شده در بالا به مراتب وحشیانه تر است چون شما حیوان را فقط بخاطر یک ماشین قربانی میکنید. 
به نظر من در هر سه مورد بالا بجز آزار به حیوانات و کشتن بی دلیل آنها هیچ توجیه علمی و منطقی وجود ندارد و من امیدوارم که حاجیان مکه قبل از کشیدن چاقو به گلوی گوسفند بیگناه که چند ساعت بعد در زباله دانی می افتد و بی استفاده میماند چند لحظه فکر بکنند. یا عروس و داماد اجازه کشته شدن گوسفند در جلوی پایشان را ندهند و کسانی که ماشین نو خریدند بیخود به ماشینشان خون نمالند!
به امید اینکه ایرانی بدون خرافات داشته باشیم.
/ 3 نظر / 252 بازدید
جیلی

سلام دوست عزیز واسم جالب بود چون من فکر میکردم فقط منم که از این چیزا بدم میاد ولی حالا فهمیدم شمام مثل منی شاید باور نکنی ولی من توی عروسی که سر حیوون بکشن جلوی پای عروس و داماد اصلا نمیرم خب اینم عقیده منه دیگه حالا اگه حتی خدام گفته باشه ها ولی بازم من مخالفم

محمد

من بانظرشما مخالفم این رسم است وحیوان اخه باید کشته شود چرا جلو عروش خونریزی نشود